Rak to jedna z najbardziej złożonych, przewlekłych i zagadkowych chorób dręczących dzisiejszą ludzkość. Trudno też w tak krótkim artykule omówić całą jej złożoność, trzeba jednak zdać sobie sprawę, że jest to choroba całego organizmu, a nie tylko jego poszczególnych części takich jak wątroba (nowotwór wątroby), kości (nowotwór kości) czy krew (białaczka). Problem zawsze zaczyna się od układu odpornościowego. Gdy na tym polu coś zaczyna źle funkcjonować i nie zostaje naprawione a, wręcz  zaczyna narastać i narastać to z czasem może doprowadzić do choroby nowotworowej.

A zatem najlepiej w ogóle nie dopuścić do powyższej sytuacji i zadbać o profilaktykę czyli :

– zdrowe odżywianie

– ruch i relaks

– suplementacja

– unikanie stresów, pozytywne myślenie

– regularne oczyszczanie organizmu

– właściwa ilość snu

Wydawać by się mogło, że to tak niewiele, a jednak w dzisiejszych czasach stanowi duże wyzwanie.

 

Co jednak gdy już powstał nowotwór? Czy da się jeszcze coś zrobić poza tym co proponuje medycyna konwencjonalna, czyli poza wycinaniem, naświetlaniem oraz chemioterapią?

Trzeba tu zaznaczyć, że w każdym momencie możliwe jest odwrócenie procesów nowotworowych, trzeba jednak działać na kilku poziomach, oraz co równie istotne, terapie niekonwencjonalną można łączyć z tą którą proponuje nam lekarz. W rzeczy samej osoby które pokonały raka to osoby które robiły coś więcej ponad to co zleciło konsylium lekarskie. Najkorzystniej jest od razu przystąpić do oczyszczenia organizmu i odbudowy systemu immunologicznego.

 

Na jakich poziomach zatem pracujemy?

 

  1. Zanieczyszczenie organizmu

 

Mamy tu na myśli nagromadzenie metali ciężkich, pestycydów, toksycznych dodatków do żywności, ale również różne pasożyty, bakterie, wirusy, grzyby zwłaszcza te wewnątrzkomórkowe.

Przystępując do eliminacji tego czynnika możemy wykorzystać potencjał takich ziół jak piołun, wrotycz, glistnik, naowocnia orzecha włoskiego, goździki, oregano, rdest japoński. Włączamy także kolendrę z chlorellą, aby pozbyć się metali ciężkich. Bezwarunkowo trzeba również natychmiast odstawić wszelkie szkodliwe używki typu papierosy, alkohol, narkotyki. Pamiętajmy też, że promieniowanie jonizujące sprzyja powstawaniu nowotworów, więc usuńmy co się da z naszego otoczenia.

 

  1. Braki witamin i minerałów.

 

Chory organizm z reguły ma duży deficyt witaminy D3, K2, A, E, C, witamin z grupy B (formy metylowane), jak również minerałów takich jak magnez, cynk, jod, selen, krzem. Uzupełnienie tych substancji nie stanowi dziś na szczęście większego  problemu. Muszą to być jednak witaminy naturalne, nie syntetyczne które nawet mogą jeszcze bardziej zaszkodzić, oraz oczywiście pozbawione szkodliwych dodatków jak np. stearynian magnezu. Korzystne jest włączenie do terapii sprawdzonych enzymów trawiennych. Ciekawostką jest, że u niektórych osób chorujących na nowotwory zauważono nadmiar wapnia w organizmie.

 

  1. Blokada systemu limfatycznego, utrudniona detoksykacja.

 

Wpływ na ten czynnik mają antyperspiranty, blokery potliwości, duża liczba chemicznych środków stosowanych na skórę – nasz największy organ który zarazem stanowi barierę przed czynnikami zewnętrznymi, ale jednocześnie za jego pośrednictwem wchłaniamy różne substancje do wewnątrz organizmu. Zanieczyszczenia układu limfatycznego to również metale ciężkie i wszystkie odpady pochodzące z komórek organizmu. Duży wpływ na ten układ mają nieszczelne jelita i alergie bądź nietolerancję pokarmowe. Wszystko to trzeba naprawić i oczyścić. Do oczyszczenia limfy stosujemy takie zioła jak przytulia czepna, prusznik amerykański, pokrzywa czy wyciąg z huby brzozowej. Antyperspiranty natomiast doskonale możemy zastąpić np. srebrem koloidalnym oraz dokładniejszą higieną danych miejsc. Nie możemy również zapominać o zbawiennym wpływie ruchu na świeżym powietrzu, pozytywnym myśleniu i ograniczeniu sytuacji stresogennych.

 

  1. Nieodpowiednia dieta.

 

Niestety na rozwój nowotworów niebagatelny wpływ ma wysokoprzetworzona, śmieciowa, naszpikowana chemią  dieta, niszcząca nasze jelita i nie dostarczająca składników odżywczych. Dieta z nadmiarem węglowodanów, obfitująca w tłuszcze rafinowane i utwardzone, a czasem bogata w składniki genetycznie modyfikowane. Jeśli chcemy sobie pomóc musimy zrezygnować z produktów zbożowych zawierających gluten. Poza tym równie konieczne jest zrezygnowanie z spożywania cukrów oraz produktów zawierających np. syrop glukozowo -fruktozowy. Należy również ograniczyć spożycie mleka i jego przetworów (dopuszcza się masło klarowane). Dużo zła w organizmie człowieka wyrządzają również oleje rafinowane. Najkorzystniej byłoby przejść na produkty ekologiczne. Zależnie też od rodzaju metabolizmu (grupy krwi) jedni wracają do zdrowia stosując dietę sokową (metodą dr. Gersona) lub owocowo – warzywną (metodą dr. Dąbrowskiej), inni natomiast mogą wrócić do zdrowia tylko na diecie ketogenicznej. Zadbać również należy o odpowiednio wysoki poziom cholesterolu, gdyż zbyt niski  sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych. Do każdego przypadku  trzeba zawsze podejść indywidualnie wykorzystując dostępną wiedzę.

 

  1. Zabicie istniejących komórek nowotworowych

 

To chyba najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne zadanie. Proponowaną przez lekarzy terapię można uzupełnić ziołami o potwierdzonych właściwościach przeciwnowotworowych, wywołujących apoptozę komórek nowotworowych, hamujących ich namnażanie się. Są to zioła wykorzystywane również w innych terapiach. Pomocny tu może okazać się Andrographis paniculata, rdest japoński, koci pazur, bylica piołun, wrotycz, glistnik jaskółcze ziele, korzeń lub kora berberysu zwyczajnego, jemioła, kora magnolii, traganek błoniasty, Isatis indigotica, wyciąg  z kurkumy i wiele innych. Pomocne tu będą też grzyby tj. Cordyceps, Reishi, Maitake, Shitake, wroślak różnobarwny i inne. Ważne będzie też dostarczenie silnych przeciwutleniaczy tj. kwercetyna czy astaksantyna.

Działania jakie podejmiemy w walce o nasze zdrowie muszą być prowadzone długoterminowo oraz systematycznie. Nawet po ustąpieniu symptomów choroby nie możemy całkowicie rezygnować z poszczególnych elementów, gdyż długo jeszcze będziemy musieli podtrzymywać efekty terapii, aby efekt był trwały. Zapamiętajmy też bardzo ważną kwestię, nigdy nie powinniśmy wrócić do tego co, do tej choroby doprowadziło. Stary styl życia musi odejść na zawsze. Tylko w ten sposób odzyskamy zdrowie na stałe. Pamiętajmy również, że przedstawiony powyżej schemat systemowego oczyszczenia organizmu i przywracania wydolności układu immunologicznego to tylko sugestia. Całościowa terapia powinna odbywać się pod okiem doświadczonego naturopaty lub fitoterapeuty.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu czas-zdrowia.pl gdzie znajdą Państwo wiele potrzebnych i sprawdzonych suplementów.

Bibliografia: B. Przyjemska “Czego nie powie Ci lekarz o chorobach nowotworowych”, M. J. Gonzalez “Rak leczenie megadawkami witamin”, T. E. Levy “Śmierć przez wapń”, S. H. Buhner “Leczenie boreliozy”, H. Czerniak “Nowotwory – profilaktyka i leczenie suplementami”.

 

Materiały dostępne na tej stronie internetowej nie mogą być traktowane jako porady medyczne, mają wyłącznie charakter informacyjny. Administrator niniejszej strony oraz autorzy materiałów nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne błędy merytoryczne zawarte w udostępnionych tu materiałach, nie gwarantują też, że treść artykułów jest aktualna. Zamieszczone na tej stronie treści nie mogą być podstawą do podejmowania działań związanych z przeprowadzaniem diagnozy i leczeniem. W razie jakichkolwiek problemów należy się niezwłocznie zgłosić do specjalistów upoważnionych do udzielenia pomocy medycznej.