Choroby cywilizacyjne tzw. epidemia XXI wieku, to choroby związane z szybkim rozwojem naszej cywilizacji, występujące globalnie niemal we wszystkich społecznościach, odpowiadające za ponad 80%przedwczesnych zgonów. Zanim jednak doprowadzą do zgonu, na długie lata obniżają komfort życia człowieka. Mowa tu o takich chorobach jak chociażby cukrzyca, zespół metaboliczny, depresje, fibromialgia, problemy z układem krążenia lub układem pokarmowym, alergie, różne choroby autoagresji tj. reumatoidalne zapalenie stawów czy Hashimoto. Na rozwój powyższych chorób mają wpływ czynniki środowiskowe, brak ruchu, zła dieta, tryb życia. Czy możemy sami sobie pomóc? Oczywiście!

O dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej nikogo nie trzeba już dziś przekonywać. Wystarczy 1,5 godziny umiarkowanej aktywności lub pół godziny intensywnej aktywności fizycznej dziennie aby poprawić nasz stan zdrowia.

A co z dietą? To trochę bardziej skomplikowane. Z jednej strony bowiem borykamy się z nadmiarem kalorii, z drugiej cierpimy na chroniczne braki witamin i minerałów. Jest to efekt dzisiejszych wysoko przetworzonych produktów, przesyconych cukrem i tłuszczami trans, a ubogich w wartościowe składniki odżywcze. Przede wszystkim więc trzeba zmienić dietę: wprowadzić dobrej jakości produkty najlepiej pochodzące z produkcji ekologicznej, a wykluczyć te szkodliwe, wysoko przetworzone. W praktyce wygląda to tak, że przy większości chorób przewlekłych wykluczamy z diety wszystkie pokarmy typu  fast food, wykluczamy gluten, mleko i jego przetwory (z ew. wyłączeniem masła klarowanego), oraz oleje rafinowane, cukier i inne ciężkie węglowodany.To już połowa sukcesu. Jako, że nawet ta zdrowa żywność może nie wystarczyć naszemu organizmowi do zaspokajania jego potrzeb, co wynika w dużej mierze z wyjałowienia gleb uprawnych  i stosowanych ubogoskladnikowych mieszanek paszowych – niezbędna może okazać się suplementacja potrzebnymi mikro oraz makroskładnikami.

Na szczęście dziś nie ma problemu ze zdobyciem wysokiej jakości witamin i minerałów zamkniętych w kapsułce. Trzeba jednak pamiętać, aby były to właśnie wysokiej jakości suplementy, gdyż inne mogą nie tylko nie przynieść pożądanych efektów, ale mogą wręcz zaszkodzić. Czym zatem charakteryzują się dobrej jakości takie produkty? Przede wszystkim są naturalne, nie syntetyczne. Poza tym nie powinny zawierać żadnych substancji przeciwzbrylających lub emulgujących typu: stearynian magnezu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek tytanu; ani sztucznych barwników,wypełniaczy, konserwantów lub innych nieswkazanych związków nawet na etapie produkcji.

Dokładamy wszelkich starań by właśnie takie, zdrowe produkty mogli Państwo znaleźć w naszym sklepie czas-zdrowia.pl, ponieważ naszym głównym celem jest troska o dobro innych.

Kolejna sprawa to zwalczanie wirusów, grzybów oraz bakterii wewnątrzkomórkowych. Nie jest ono łatwe, ale jest możliwe. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu następujące zioła: brodziuszka wiechowata, traganek błoniasty, rdest japoński, ziele piołunu, ziele i kwiat wrotyczu, korzeń lukrecji, glistnik jaskółcze ziele, kora lub korzeń berberysu i wiele innych. Oczywiście to jakie zioło, zastosujemy zależy od tego z jakim schorzeniem się borykamy. Pamiętać jednak należy, że kuracja taka jest długoterminowa i zawsze dostosowana do kondycji w jakiej znajduje się cały organizm, oraz leków konwencjonalnych jakie zażywamy. Podobnie rzecz się ma z suplementami. Zawsze dostosowujemy je indywidualnie do danej jednostki chorobowej. Niemniej powszechnie wykorzystuje się następujące  suplementy: witaminy: A, D3, K2, E, C, B kompleks, B12, B3 (niacyna), B9 (metylofolian); minerały: magnez, potas, cynk, krzem, jod, selen; oraz siarka organiczna(MSM), kwas alfa liponowy, probiotyki, schisandra, l-glutamina, ubiquinol, cordyceps, katalpa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu czas-zdrowia.pl gdzie znajdą Państwo wiele potrzebnych i sprawdzonych suplementów.

Bibliografia: Wikipedia, miesięcznik “Zdrowie bez leków”, dwumiesięcznik “Żyj naturalnie”, dr.Joel Thurman „Wyleczyć cukrzycę”, https://sekretyhipokratesa.pl/.

 

Stopka:

 

Materiały dostępne na tej stronie internetowej nie mogą być traktowane jako porady medyczne, mają wyłącznie charakter informacyjny. Administrator niniejszej strony oraz autorzy materiałów nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne błędy merytoryczne zawarte w udostępnionych tu materiałach, nie gwarantują też, że treść artykułów jest aktualna. Zamieszczone na tej stronie treści nie mogą być podstawą do podejmowania działań związanych z przeprowadzaniem diagnozy i leczeniem. W razie jakichkolwiek problemów należy się niezwłocznie zgłosić do specjalistów upoważnionych do udzielenia pomocy medycznej.