• Żywy ocet ziołowy "WROTYCZ" 0.33l

Macerat świeżych kwiatów i ziela wrotyczu pospolitego w żywym occie jabłkowym.

28.00
szt. Do przechowalni
Dostępność 10000 szt.
Waga 0.4 kg
Ocet z wrotyczem to kolejna nowość jaką przygotowaliśmy dla naszych klientów. Powstaje on poprzez macerację świeżych kwiatów i ziela wrotyczu pospolitego w żywym occie jabłkowym. Dzięki temu procesowi większość składników aktywnych z ziela przechodzi do octu, wzbogacając jego właściwości.  
Dlaczego większość, a nie wszystkie ktoś może zapytać. Ponieważ niektóre zwiazki tj. tujon, komfora, pinen są rozpuszczalne tylko w wysokich alkoholach lub olejach, a nie w wodzie lub occie. Jednak ze względu na potencjalną toksyczność tych związków nie ma potrzeby, aby ocet je zawierał. 
Ziele wrotyczu pospolitego od dawna było stosowane w tradycyjnym ziołolecznictwie.
Jakie zatem działanie wykazuje? 
Działa rozkurczowo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie. Poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, pomaga pozbyć się pasożytów, wzmacnia pracę wątroby i woreczka żółciowego, hamuje wirusa opryszczki, łagodzi problemy skórne, redukuje bóle głowy i zatok, łagodzi bóle menstruacyjne, pomaga niwelować stany zapalne stawów oraz odstrasza owady tj kleszcze, komary, muchy, mole, mrówki.
Jednak w świetle dzisiejszych przepisów prawnych (które uznały tujon za substancje trującą) nie należy stosować wrotyczu wewnętrznie, dlatego informujemy, że nasz ocet przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. 

Skład:

żywy ocet jabłkowy, ziele i kwiat wrotyczu.
Pojemność butelki: 330ml

Dawkowanie:
Ocet do użytku zewnętrznego. 
Stosowanie: 1 łyżeczka dwa lub trzy razy dziennie.
Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej lub w lodówce. Uwaga: na etykiecie podana jest jedynie data butelkowania NIE data przydatności do spożycia. Ocet jest produktem bezterminowym i zachowuje przydatność konsumpcyjną nawet wiele lat.

O producencie: Biolas to mała firma z dużym doświadczeniem której właściciele mają cel tworzyć oraz rozpowszechniać praktyczną wiedzę oraz produkty mające realny wpływ na zdrowie każdego z nas. Dzięki małej produkcji rzemieślniczej udaje się zachować bardzo wysoką wartość produktów nie oszczędzając na składnikach jak to niestety ma miejsce w większych produkcjach. Produktami tej marki na pewno Państwo się nie zawiodą!

Zapraszamy do lektury artykułu "O occie jabłkowym" dostępnego na naszej stronie czas-zdrowia.pl w zakładce "Strefa wiedzy"

Producent: Biolas Joanna i Tomasz Kardynia Łaz 3 66-003 Zabór
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.