• Witamina B12 Methylcobalamin 900ug 100szt

35.00
szt. Do przechowalni
Dostępność 4 szt.
Waga 0.1 kg
Na rynku dostępne są różne formy chemiczne witaminy B12, które można stosować w żywności np: cyjanokobalamina, hydroksykobalamina, 5-deoksyadenozylokobalamina oraz metylokobalamina. Cyjanokobalamina jest najbardziej popularną formą B12 dostępną w suplementach diety, ale witamina B12 w postaci formy chemicznej METYLOKOBALAMINA jest najbardziej aktywną jej formą. Metylokobalamina jest najlepiej przyswajana, gdyż w organizmie nie musi ulec przekształceniu do formy metylowej, jak popularna na rynku cyjanokobalamina. Dostarczając do organizmu metylokobalaminę dajemy organizmowi gotowy aktywny składnik.

DZIAŁANIE opublikowane przez EFSA:

B12 bierze udział:

-w prawidłowym metabolizmie homocysteiny,

-w prawidłowej produkcji krwinek czerwonych i odgrywa rolę w procesie podziału komórek

-w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego

B12 przyczynia się:

-do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

-prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

-do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego

-do prawidłowych funkcji psychologicznych

Do produkcji wysokiej jakości produktu użyto specjalistyczne opatentowane kapsułki Vcaps®, których wyprodukowanie opiera się tylko na dwóch składnikach HPMC (celulozy roślinnej) i wody. W przeciwieństwie do tabletek w produkcji, których nie da się nie użyć technologicznych dodatków, a często i barwników, syntetycznych otoczek czy konserwantów. Produkt B12 Aliness spełnia wymogi CLEAN LABEL - nie zawiera sztucznych i technologicznych dodatków, barwników oraz konserwantów.

SKŁAD

Składniki w jednej kapsułce: Witamina B12 (metylokobalamina) 900 mcg (µg)(36000%RWS*)

*RWS - referencyjna dzienna wartość spożycia

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, witamina B12 (metylokobalamina). Składniki otoczki: Hydroksypropylometyloceluloza (HPMC) - kapsułka Vcaps®

DAWKOWANIE

Zalecane spożycie: 1 kapsułka jeden raz dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Zawartość: 100 kapsułek

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zróżnicowanej i zrównoważonej diety i zdrowego trybu życia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: MedicaLine Ostrówiec 150 05-480 Karczew