• Tatarak zwyczajny Acorus calamus kłącze cięte 100g

15.00
szt. Do przechowalni
Dostępność 2 szt.
Waga 0.1 kg
Tatarak zwyczajny (Acorus calamus) - roślina rosnąca nad brzegami jezior i stawów, posiadająca długie, pionowe liście oraz żółto-kremowe kwiaty o kolbowatym kształcie. Pochodzi z terenów Indii i Chin. Polska nazwa wywodzi się od tatarów, którzy prawdopodobnie przywieźli tą roślinę do Europy. Surowcem zielarskim jest kłącze tataraku, zawierające: olejek eteryczny (a w nim związki seskwiterpenowe), substancje gorzkie, garbniki, aminy, kwasy organiczne i składniki mineralne. Początki jego wykorzystania w medycynie tradycyjnej sięgają czasów antycznych. To cenny środek o korzystnym wpływie na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz o działaniu uspokajającym. Tatarak znajduje zastosowanie także w kuchni jako lekko ostra przyprawa ze słodką, korzenną nutą. Właściwości prozdrowotne:
  • Koi nerwy, łagodzi stres i wycisza umysł.
  • Wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego: rozluźnia skurczone mięśnie gładkie i zwiększa ilość wydzielanych soków trawiennych.
  • Zastosowany zewnętrznie działa kojąco na skórę oraz wzmacnia włosy.
Skład: Kłącze tataraku 100%. Tatarak zwyczajny - kłącze zbierane z naturalnych terenów w Polsce. Produkt najwyższej jakości! Kraj pochodzenia: Polska. Zalecany sposób użycia: Napar 1-2 łyżeczki kłączy zalać szklanką wrzącej wody. Parzyć pod przykryciem 15-30 minut. Spożywać 2-3 szklanki dziennie w porcjach po pół szklanki. Proszek Pół płaskiej łyżeczki proszku zalej gorącą wodą, przykryj i odstaw do ostygnięcia. Napar wypijaj razem z proszkiem 2-3 razy dziennie lub raz w porze wieczornej. Sposób przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci! Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym. Przeciwwskazania: Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i laktacji.
Część rośliny: kłącze
Sposób zbioru: Ze stanowisk naturalnych
Tradycyjna medycyna: Polska
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: Sprawne jelita, Wsparcie snu, Stres, napięcie, Zdrowie skóry, Trawienie, Higiena jamy ustnej
Zastosowanie: do kąpieli, pielęgnacja włosów, pielęgnacja ciała, rany i otarcia
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji
  Producent: NANGA Przemysław Figura ul. Zamkowa 97, 77-400 Złotów
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.