• Prawoślaz lekarski Althaea officinalis korzeń cięty100g

Brak towaru
11.00
Wpisz swój e-mail
Dostępność 0 szt.
Waga 0.1 kg
Prawoślaz lekarski (Althaea officinalis) - roślina blisko spokrewniona z malwą różową. Posiada mniejsze od niej kwiaty o pięciu karbowanych płatkach oraz lancetowate, ząbkowane liście. Pochodzi z obszarów śródziemnomorskich. Korzeń prawoślazu lekarskiego znajduje zastosowanie w fitoterapiach ze względu na wysoką zawartość śluzów (5-10%) oraz takich składników aktywnych, jak: pektyny, kwas galakturonowy, garbniki, lecytyna oraz sole mineralne. Działanie śluzów i pozostałych substancji polega na łagodzeniu i ochronie błon śluzowych oskrzeli, gardła, krtani, strun głosowych oraz układu pokarmowego. Walory zdrowotne prawoślazu chwalił sobie sam Hipokrates i zalecał go w przypadku osłabienia układu oddechowego. Poza zastosowaniem stricte medycznym wykorzystuje się go także w celach kosmetycznych, ponieważ jego składniki działają regenerująco na skórę i sprzyjają jej dobremu nawilżeniu. Prawoślaz lekarski sprawdza się w postaci zimnego wyciągu, który wykorzystać można zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Właściwości prozdrowotne:
  • Wyściela ochronną warstwą błony śluzowe układu oddechowego i pokarmowego.
  • Pomaga oczyścić oskrzela, krtań i gardło w okresie ich osłabienia.
  • Wspomaga prawidłowe trawienie.
  • Działa regenerująco na skórę.
Część rośliny: korzeń
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: Sprawne jelita, Prawidłowy cholesterol, Prawidłowy cukier
Zastosowanie: pielęgnacja włosów, pielęgnacja ciała, pielęgnacja oczu, dla cery suchej i wrażliwej, rany i otarcia, trądzik
SKŁAD
Skład: Korzeń prawoślazu 100%. Produkt najwyższej jakości! Kraj pochodzenia: Polska.DAWKOWANIE
Zalecany sposób użycia: Wyciąg zimny3 łyżki surowca zalać dwoma szklankami przegotowanej, ostudzonej wody. Pozostawić na 6-8 h do napęcznienia. Przecedzić. Tak przygotowany wyciąg spożyć w ciągu dnia, wypijając małe porcje co 2 h. Można też zastosować zewnętrznie. Sposób przechowywania: Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu! Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed bezpośrednim światłem słonecznym. Przeciwwskazania: Nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji.
Producent: NANGA Przemysław Figura ul. Zamkowa 97, 77-400 Złotów
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.